Elektřina není problém

Home  /  Výrobky  /  Elektřina není problém

Elektřina není problém

by 6 září, 2023


Na používání elektřiny už jsme si dávno zvykli. A stalo se to pro nás takovou samozřejmostí, že se této energie nezříkáme ani tehdy, když kvůli ní máme potíže.

Určitě vám nemusím sáhodlouze popisovat, o jakých potížích je tu řeč. V současnosti jsou to hlavně ty související s její cenou. Elektřinu nám prostě zdražili více než citelně, a mnozí z nás se dostali až do situace, kdy je placení účtů za tuto energii jenom těžko zvladatelné nebo i přímo neúnosné. Je to smutné, ale je to tak. A zříkáme se kvůli tomu používání elektrického proudu? Nechali jsme se odstřihnout, jenom abychom ušetřili? Pochopitelně ne. Někdy nadáváme a někdy si zoufáme, ale přesto používáme elektřinu i nadále. A vesměs se nanejvýš snažíme omezovat její spotřebu.

solární panely

Omezování spotřeby elektřiny je pochopitelně rozumné počínání. A to jak z finančního, tak i z ekologického úhlu pohledu. Ale není to samozřejmě řešení příjemné ani definitivní. Čím méně této energie si dopřáváme, tím méně civilizovaně žijeme, a když na to přijde, může jít o pouze dočasně fungující úsporné opatření. Protože si dodavatelé chtějí vydělat, musí platit provozní výdaje celého elektroenergetického systému, a tak se nakonec náklady rozpočítají mezi spotřebitele a elektřina zase podraží.

A co vlastně jako jediné dokáže člověka ochránit před drahými účty a rizikem dalšího růstu cen elektřiny? Přece to, kdy dotyčný začne využívat výlučně svoji vlastní elektřinu.

solární panely

Ne, nebojte se, nemám na mysli, že by si měl každý sestavovat nějakou vodní turbínu, stavět na komíně tepelnou elektrárnu, šlapat na bicyklu s dynamem nebo třít ebonitovou tyč liščím ohonem. To by nebylo ono. Zatímco fotovoltaika Brno je právě to nejsprávnější řešení. Ten, kdo si pořídí solární panely, má totiž jistotu, že mu bude elektřinu vyrábět samo Slunce. A to dokonce zadarmo. A výhodnější řešení už vážně nenajdeme.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Elektřina není problém