Veselé ženy

Home  /  Žena  /  Veselé ženy

Veselé ženy

by 8 září, 2023


Myslím si, že jsou stále ještě nějaké země, kde to mají ženy opravdu hodně složité. A jsou to například takové arabské nebo asijské země. Já sama jsem jednou byla se podívat v saudské Arábii a řeknu vám, že to bylo docela hrozné. Sice ano, takhle prostředí je na týden pěkné, protože alespoň změníte prostředí z naší republiky a nebo dokonce i z Evropy. A jste někde jinde. Mě samotné se tam docela líbilo, ale potom po dvou dnech jsem cítila, jak to tam je všechno napjaté a jak se mě to tam nelíbilo. Ženy tam opravdu nemají žádná práva. Ženy to mají opravdu hodně složité. Řekla jsem si, že kdybych byla žena v někde v arabských nebo asijských zemích, že bych to asi nevydržela. Mně by se tam asi nelíbilo.

Ženy chtějí stejná práva.

Ne asi, ale tedy urÄitÄ›. Proto si myslím, že ženy, které žijí tady, tÅ™eba u nás v EvropÄ› a nebo i v Americe a tak podobnÄ›, tak to vyhrály. Mají tak krásný život, že si to ani nedokáží pÅ™edstavit. Dokonce i nÄ›které ženy tady u nás v republice nadávají na to, jaký život mají tady. Jenomže kdyby si pÅ™edstavili, tÅ™eba kdyby byli nÄ›kde v arabských zemích a podobnÄ›, tak si myslím, že by si tady život v naší republice opravdu jenom chválily a prozpÄ›vovaly by si. Jsi. A ženy to mÄ›ly odjakživa takové složitÄ›jší a těžší ženy to mÄ›ly vždycky nároÄnÄ›jší, než pánové.

Ženy chtějí být šťastné a veselé.

Dokonce pÅ™ece i pánové mÄ›li pouze jenom oni volební právo a ženy to nemÄ›ly. Dříve také ženy nemohly řídit automobil. Dříve ani ženy nemohly pracovat v normálním zamÄ›stnání, protože ženy dříve musely být jenom doma a peÄovat o dÄ›ti a nebo stát u plotny a být k dispozici mužům. Dříve také musela žena dÄ›lat úplnÄ› vÅ¡echno, co Å™ekl manžel. Myslím si, že tohle je opravdu hrozné a nelíbí se mi to a jsem ráda, že tohle už máme za sebou. SamozÅ™ejmÄ›, že v nÄ›kterých kulturách v nÄ›jakých jiných koutech je tohle stále a pÅ™etrvává to, že žena je stále majetkem muže. Je to katastrofa a myslím si, že už by to mohlo skonÄit. 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veselé ženy