Užijte si nevšední dovolenou na Máchově jezeře

Home  /  Zahrada a dům  /  Užijte si nevšední dovolenou na Máchově jezeře

Užijte si nevšední dovolenou na Máchově jezeře

by 3 září, 2023


Chráněná krajinná oblast – Máchovo jezero je součástí CHKO Máchův kraj – Kokořínsko. Vřele doporučujeme podniknout výlet na hrad Bezděz a zvláště pak na hrad Kokořín. Mnohým z vás bude evokovat jednu z nejkrásnějších českých pohádek „Princezna se zlatou hvězdou“, protože právě záběr na hrad Kokořín se v ní objevil z velmi působivého úhlu. Nenechte si ujít výstup na hradní věž, je odtud fantastický výhled do krajiny.

borový les

Borovice – jedinečností Máchova jezera jsou borové lesy v jeho bezprostředním okolí. Vůni borovic nelze s ničím jiným zaměnit a patří k nejúžasnějším přírodním vůním, jaké existují. A zajistíte-li si Máchovo jezero ubytování v jednom z lesních průseků, máme tím na mysli ubytování Staré Splavy, nebudete litovat, protože vás tu borová vůně bude provázet den co den.

Písečné pláže – koupání na travnaté pláži nikdy nebude takové, jako tam, kde si můžete rozložit deku na jemný písek, v němž se zrcadlí sluneční paprsky, které jednotlivá zrnka také příjemně prohřívají. Do písku se můžete zahrabávat, koulet se po něm a zahrát si tu plážový volejbal. A koneckonců je i bosonohá chůze po písku příjemnější, než po trávě, byť se tváří jako měkká a ohebná.

krása přírody

Plavba parníkem – Máchovo jezero je samo o sobě romantické svým působivým okolím, a tak plavba po hladině na palubě parníku vám jistě učaruje stejně, jako plavání pod vodní hladinou nebo jízda na šlapadle. Doporučujeme vzít si na parník něco dobrého k snědku, například pizzu v kartonové krabici, aby vám plavba ještě víc zachutnala.

Šlapadla – o šlapadlech tu již byla zmínka, je to skvělé odreagování od pobytu na pláži, zvláště pak pro zamilované páry. Se šlapadlem se můžete vypravit daleko od břehu, kde máte dokonalé soukromí, a kde můžete zpaměti, nebo alespoň s papírovým tahákem, recitovat verše Karla Hynka Máchy, které se vysloveně vztahují právě k této krajině.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Užijte si nevšední dovolenou na Máchově jezeře