Rozveselte vaše ratolesti návrhem barevného dětského pokoje

Home  /  Zahrada a dům  /  Rozveselte vaše ratolesti návrhem barevného dětského pokoje

Rozveselte vaše ratolesti návrhem barevného dětského pokoje

by 23 září, 2023


Dětský svět je poněkud odlišný od světa dospělých, a to nejen jeho vnímáním a životním stylem, pracovními povinnostmi a dalšími každodenními záležitostmi, co dospělí řeší, děti jsou především hravé a milují barvy, roztomilé tvary, zvířátka, přírodu a vše v pozitivním duchu. V tomto smyslu bychom jim také měli poskytnout potřebné zázemí v jejich dětském pokoji. Toto prostředí může být zároveň inspirativním zdrojem pro náš osobní život, máme tak možnost přenést se do dětských let a uvědomit si, že přece jen se příliš upínáme na kariéru, výdělek, starost o příbytek, auto a veškeré další spíše hmotné předměty, a přitom zapomínáme na vnitřní svět, na osobní pohodu, klid a docela obyčejnou radost ze života a z každé maličkosti. Návrhy dětských pokojů by se měly odvíjet od přirozenosti dětské duše a měli bychom se zaměřit nejen na praktičnost, ale i na estetickou stránku věci. Dětem se nebude líbit žít ve skladišti nebo v ponuré kobce.

černý kočárek

Barvy patří (nejen) do dětského světa – lidstvo se od barev dnes spíše odvrací a přitahuje k sobě převahu černé, šedé a tmavých odstínů modré, hnědé, zelené nebo červené. Všimnete si toho téměř na každém kroku – ve městech i na venkově, v nákupních centrech, na pěších zónách, na sportovištích i v parcích.

barevné kostky

Je až paradoxní, že v parku potkáte na procházce ženu s dětským kočárkem černé barvy, oblečenou v podobně barevně laděném kostýmu, zatímco v její blízkosti kvetou sytě oranžové afrikány, žluté tulipány a červené růže. Uvědomte si, že na každého z nás působí černá a šedá depresivně, tak proč si ze života takto dobrovolně vytvářet peklo? Zapamatujte si, že byste měli dětem od bytového designéra nechat navrhnout pokoj veselý, v pastelových barevných tónech, a to jak v bytových doplňcích, tak i v podobě nábytku, svítidel či koberců. A v podobném stylu si můžete zařídit i vaši ložnici.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozveselte vaše ratolesti návrhem barevného dětského pokoje