Máte chatu?

Home  /  Výrobky  /  Máte chatu?

Máte chatu?

by 5 února, 2024


Víkendy na chatě byly pro naše rodiče a prarodiče běžnou součástí jejich životů. Kdo tenkrát neměl chatu, jako by nebyl. Pro většinu lidí žijících v bytě to byl balzám na duši, a lidé na chatách trávili velkou část léta i víkendů během roku právě na chatě. Děti se vyřádily, rodiče si vypěstovali zeleninu a ovoce a všichni byli spokojení. Jenže jak se změnily finanční poměry v devadesátých letech, mnohé rodiny se musely svých chat vzdát, protože mladší lidé už na ně neměli peníze.

instalace panelů

Hlavně během covidu zájem o chaty zase vzrostl. I když jsou chaty cenově zelas jinde, než byly dřív, stále je po nich poptávka, a pokud byste nějakou sháněli, nejspíš vám zabere pár měsíců, než na nějakou hezkou narazíte. Pokud ale chatu máte, jistě si na ni jezdíte užívat příjemné chvíle s rodinou i s přáteli.

Na chatě netrávíme tolik času jako doma, přesto na nich musíme platit výdaje jako v místě bydliště. Většina chat má jen dvě až tři místnosti, kde se ale vaří na plynu nebo na elektřině. Většina lidí používá vytápění na dřevo, ale spotřebiče se pohání elektřinou, a tak je nutné platit zálohy i na chatě. Protože ceny za elektřinu poslední dva roky rapidně vzrostly, majitelé chat hledají způsoby, jak účty za energie snížit alespoň na chatě, kde nemají tak vysokou spotřebu jako v domácnosti, kterou obývají většinu roku.

solární panely

Ideálním řešením je solární elektrárna na chatu, kterou si může nechat každý, kdo si chce vyrábět vlastní elektřinu a tím ušetřit za elektřinu dodávanou z elektrárny. Solární panely jsou sice dražší, ale investice do nich se rozhodně vyplatí. Může využít i baterie, do kterých si vyrobenou elektřinu uložíte, a můžete ji využít později – třeba v létě, až na chatě budete bývat častěji. Solární panely jsou skvělé řešení pro domácnosti i pro chalupy, protože vám sníží náklady za oběd elektřiny.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Máte chatu?