Koberec posetý skvrnami není dobrou vizitkou

Home  /  Business  /  Koberec posetý skvrnami není dobrou vizitkou

Koberec posetý skvrnami není dobrou vizitkou

by 20 srpna, 2023


Pozvat si domů návštěvu je na atolik obvyklý krok, že není nutné se o něm rozepisovat, jako o nějaké výjimečné události. Domů si zveme kamarády, spolužáky, kolegy ze zaměstnání a někdy i osoby, jejichž přítomnost souvisí s pracovní činností. U vstupních dveří se navzájem zdvořile pozdravíme a společně zamíříme do obývacího pokoje ke konferenčnímu stolku. Návštěvě nabídneme malé pohoštění (dle možností) a také vhodný nápoj, například čaj nebo kávu, případně ovocný džus či minerálku.

perské koberce

Průběh návštěvy obvykle probíhá formou debaty v sedě na sedací soupravě či na křeslech, ale stává se, že se rozhodneme posadit i na koberec. Třeba tehdy, potřebujeme-li rozložit nějaký velký plakát, mapu, prospekt a podobný dokument o velkém formátu, který se nevejde na konferenční stolek ani na psací stůl. Koberec je k tomu ideální prostředí, je dostatečně měkký, teplý a pohodlný. Možné je donést ke zpříjemnění posezení sedáky na židle nebo deku.

čištění koberců

Taková schůzka probíhá ve velice příjemném duchu, pokud je koberec čistý a voňavý. V opačném případě dochází k rozpačitým reakcím na obou stranách a návštěva si pak pomyslí své – prostě zahlédne tamhle v rohu hnědavou skvrnu, kousek opodál skvrnu zabarvenou do červena, jinde velký flek, jako kdyby tu někdo rozlil kbelík špinavé vody, a mohli bychom pokračovat ve výčtu skvrn třeba půl hodiny.

Nenechávejte dojít toto faux pas až do krajnosti a objednejte si na eliminaci skvrn zavčasu odborníky na čištění koberců. Například systém Rotovac zvládne vyčistit i zašlé skvrny organického původu naprosto bez problémů, neporadí si pouze se syntetickými barvami, jako je například rozlitá barva na kov, ředitelná syntetickým ředidlem. Strojní čištění koberců zlikviduje i zápach, takže se pak můžete bez obav posadit na podlahu, aniž by vaše návštěva nabývala dojmu, že jste nepořádní šmudlové, kterým hygienické návyky nic neříkají.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koberec posetý skvrnami není dobrou vizitkou