Složitá kůže

Home  /  Výrobky  /  Složitá kůže

Složitá kůže

by 12 ledna, 2024


Kůže tvoří povrch našeho těla, odhaduje se, že je to asi 1, 73 m². Což je velmi velký povrch. Z tohoto důvodu musí být kůže speciálně upravena, aby nápor vnějšího prostředí vydržela. Naše kůže má základní tři vrstvy. Říká se jim epidermis, dermis a tela subcutanea (v pořadí seshora dolů). Epidermis je tvořena dalšími vrstvami tak zvaných keratinocytů. To jsou buňky, které směrem k povrchu kůže ztrácí své jádro a dochází k jejich odlupování. Jsou velmi důležité, jelikož vytváří vrstvu, která například brání v neúměrném odpařování vody nebo také svým odlupováním zajišťují také odstraňování různých patogenů a chemických látek, které se na kůži mohly zachytit.

stárnoucí pleť

Navíc mezi nimi existuje speciální vrstva složená z látek lipidového původu, která brání kůži před vstupem nežádoucích látek. Tato vrstva je připojena k dermis pomocí kolagenních, elastických a retikulárních vláken. V dermis se pak nachází tzv. kožní adnexa, která zahrnují potní a mazové žlázy, vlasy, chlupy a nehty. V tela subcutanea se nachází hlavně tuk. Ten vytváří v některých místech až „polštáře“, jsou to stehna, hýždě nebo břicho. Tuk je významným regulátorem teploty, ochrana mechanická, ale také zásobárna živin. Naše kůže je kromě těchto fyzických funkcí také součástí mezilidské komunikace. Lidé, kteří se potýkají s různými kožními chorobami, mají obvykle výrazně snížené sebevědomí a celkově kvalitu života.

péče o tělo

Jedním z nejběžnějších problémů jsou projevy stárnutí na kůži. Často za to právě může úbytek kolagenních vláken na přechodu mezi epidermis a dermis. Jeho produkce se s věkem snižuje a kůže tak ztrácí svou pevnost a svěžest. Toto je ale možné aspoň částečně nahradit a procesy stárnutí tak potlačit. Například tekutý kolagen Orcacollagen.cz je výborným doplňkem stravy, který můžete pravidelně užívat a výsledky pozorovat již za pár týdnů.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Složitá kůže