Pro kvalitní koupání

Home  /  Výrobky  /  Pro kvalitní koupání

Pro kvalitní koupání

by 19 září, 2023


Horko není zrovna oblíbený stav. Spousta lidí vedra naopak přímo nesnáší a není se ani čemu divit. Má totiž negativní vliv nejen na lidské tělo, potažmo mysl, ale také na přírodu, například na úrodu. Ta díky tropickým dním může velmi snadno klesnout o desítky procent, což je prostě velký problém. Úrodu ještě příliš efektivně před velkými vedry ochránit nedokážeme, avšak my se můžeme pořád cítit příjemně i během vleklých veder. Základem je samozřejmě striktně dodržovat pitný režim a zdržovat se, pokud možno, v klimatizovaných prostorách. Kdo tento výdobytek moderní doby nemá a v dohledné době ani nepřemýšlí nad jeho pořízením, ten by měl přemýšlet nad koupí bazénu.

Skok do vody

Ani ten není kdovíjak levný, hlavně tedy zapuštěný model, avšak nadzemní verze se už naopak dají sehnat za docela dobré peníze. Některé typy dokonce nestojí ani deset tisíc korun, což už dnes nejsou žádné velké peníze. Ovšem pozor, když si člověk koupí vlastní vodní plochu, nejedná se u ní o jeho poslední investici. Ještě je potřeba kupovat správně chemické přípravky.

Výhled do vody

Ty mají udržovat vodu v čistotě, což se daří, když má člověk po ruce vhodné preparáty. Mezi takové patří třeba chlór v podstatě v jakékoliv formě. Jde o velice efektivní prostředek, jak vyčistit bazénovou vodu a zároveň neutratit příliš mnoho. Nevýhodou chlóru je jeho pronikavý zápach a dráždivost. Hlavně lidé s citlivější pokožkou nemají vyšší koncentraci chlóru ve vodě příliš v lásce. Z toho důvodu existují i jiné možnosti, třeba aktivní kyslík. Je obdobně silný jako chlór, avšak nezapáchá ani nedráždí. Podobně funguje i tabletová sůl 25 kg. Její potíží je, že se musí zkombinovat se solonizační jednotkou, a to je docela výrazná investice. Nicméně vyplatí se.

Co by nemělo chybět žádné majitele vodní plochy je i vhodná plachta na bazén. Ta má dvojí roli. Jednak chrání vodní hladinu před papírky, lístky a dalším případným smetím, jednak může vodu i částečně ohřívat. V takovém případě je však nezbytné použít solární verzi.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pro kvalitní koupání