Krásný trabant

Home  /  Moto  /  Krásný trabant

Krásný trabant

by 18 prosince, 2022


Když se Å™ekne auto, tak co si pod tím pÅ™edstavíte? Protože když já slyším slovo auto, tak si ihned pÅ™edstavím svého dÄ›deÄka a babiÄku, protože babiÄka s dÄ›deÄkem si pořídili své první auto, když byli manželé. Tak asi po půl roce si pořídili auto a byl to nádherný trabant. Dodnes si ho pamatuji. Taková divná karoserie, myslím, možná tak troÅ¡ku jako pogumovaná. Ale nedokáži si to nÄ›jak pořádnÄ› vysvÄ›tlit, proÄ to tak bylo? Nebyl to možná bakelit? Myslím si, že kdo mÄ›l trabanta, tak byl v té dobÄ› velice bohatý. Takhle jsem si to akorát myslela, protože si vzpomínám, jak moje stará sousedka, které je skoro osmdesát let, tak mi stále dokola opakovala, že kdo mÄ›l v té dobÄ› trabanta, když ona byla mladá, tak byl bohatý.

Znáte trabant?

Jenomže já si opravdu nevzpomínám, že by moje babiÄka s dÄ›deÄkem byli bohatí, oni jenom neutráceli peníze. A je pravda, že oni mÄ›li veliký statek a vlastnÄ› potraviny si pÄ›stovali a chovali na statku. MÄ›li opravdu hodnÄ› koz, hus, slepic a dalších zvířat, které právÄ› byly k užitku. A také nezapomenu nikdy na to, jak jsme dvakrát roÄnÄ› dÄ›lali zabíjaÄku z prasete. A proto vždycky si vzpomenu na babiÄku a dÄ›deÄka, když vidím tÅ™eba nÄ›kde trabant. Nebo když vidím nÄ›jaké staré automobily a retro auta, protože můj dÄ›deÄek mÄ›l také rád retro auta. Můj dÄ›deÄek také kolikrát jezdil na nÄ›jaké krásné srazy, kde byla stará auta.

Takový trabant měl děda.

Také dÄ›deÄek Å™ekl, že se trabanta nikdy vzdát nechce. A také, že si ho nevzdal. Bohužel my jsme se potom trabanta museli vzdát, když dÄ›deÄek umÅ™el. My jsme nemÄ›li kam dát nový automobil. Protože dokonce i moje babiÄka Å™ekla, že už neví, co by s ním dÄ›lala, tak jsme ho nakonec prodali a musím říct, že jsme ho prodali za opravdu vysokou Äástku. Prodali jsme ho za skoro za Å¡edesát tisíc korun, protože takový trabant byl opravdu skoro netknutý. DÄ›deÄek se ho opravdu vážil, a navíc už byl taková rarita a veterán, že se nám podaÅ™ilo tohle prodat opravdu draze. Nevím, jestli by dÄ›deÄek nadával nebo by mu to už bylo jedno, ale opravdu jsme nemÄ›li už místo, protože babiÄka si chtÄ›la pro sebe pořídit nové auto. 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Krásný trabant