Bez půjčky to někdy nejde

Home  /  Finance  /  Bez půjčky to někdy nejde

Bez půjčky to někdy nejde

by 18 července, 2023

Dá se tvrdit, že jsou půjčky zlo. Protože ti, kdo si je berou, vlastně už dnes utrácejí peníze, které by měli mít na své výdaje až později, v dobách, kdy o ně kvůli splácení přijdou. Plus jsou tu samozřejmě úroky a často i jiné poplatky, které takové půjčky ještě navíc prodražují. Takže vyjadřovat se kladně o půjčkách dost dobře nejde.

Jenže to je názor těch, kteří nikdy nepoznali nouzi, stav, kdy sice museli za něco zaplatit, jenže nebylo čím. Jenže většina z nás už takovou finanční tíseň někdy zažila. A kdo ji zažil, ten smýšlí o půjčkách přece jenom jinak. Jistě, ani jemu se třeba nemusí líbit výše úroků nebo nějaké jiné podmínky, které se k půjčkám vážou, ale přece jenom převáží kladné hodnocení. Protože než se ocitnout kvůli nemožnosti sehnat peníze v bídě, než riskovat, že neuhrazení závazků povede k nepříjemným důsledkům, to už je vážně lepší si někde půjčit.

ruka s mincemi

A tak má každý z těchto lidí vlastně svým způsobem pravdu. A půjčky jsou v konečném důsledku hodnocené spíše pozitivně. Protože když někdo potřebuje peníze nevyhnutelně, má možnost je takto sehnat. A komu se půjčky nelíbí, ten si je samozřejmě brát nemusí. Pokud si se svojí situací dokáže poradit jinak.

A kam se obracejí ti, kdo chtějí nebo i vysloveně potřebují půjčit nějaké peníze, a to třeba i spoustu peněz na hodně velké výdaje? Velice často na nebankovní společnost. Protože banky chtějí po žadatelích jednoznačné prokázání schopnosti a ochoty půjčené peníze vrátit, a to způsoby, které jsou pro mnohé lidi v nesnázích nesplnitelné. Zatímco nejlevnější americká hypotéka nepředstavuje zásadní problém pro nikoho, kdo vlastní aspoň nějakou nemovitost a právě touto se může za vrácení půjčených peněz zaručit.

libry bankovky

Kdo dá u nebankovní hypotéky do zástavy nemovitost, dostane peníze, které potřebuje. A i když jde i zde vlastně jenom o život na úkor budoucnosti, může to být velice rozumná volba.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bez půjčky to někdy nejde