Užijte si Českých Budějovic i mimo letní sezónu

Home  /  Business  /  Užijte si Českých Budějovic i mimo letní sezónu

Užijte si Českých Budějovic i mimo letní sezónu

by 15 července, 2023

České Budějovice jsou oblíbenou destinací tuzemských i zahraničních návštěvníků nejen pro své památkové objekty, ale i kvůli překrásné, malebné přírodě, která město obklopuje. Kdo má možnost porovnat tento region s jinými oblastmi v České republice, na základě osobních zkušeností, zpravidla potvrdí, že Českobudějovicko má co nabídnout na jednodenní i vícedenní výlety, pro sportování i relax. Zajistíte-li si ubytování České Budějovice centrum a z centra města se chcete vydat do přírody, není to odtud daleko na Třeboňsko, na Českokrumlovsko, do Novohradských hor, na Šumavu či do Středního Povltaví, a tak tu máte mnoho námětů na cestování autem, vlakem, autobusem nebo na kole. A dokonce lze objednat vyhlídkový let na letišti v Hosíně a zhlédnout z výšky krajinu, která vás tak oslovuje.

České Budějovice

Do Českých Budějovic jezdí nejčastěji lidé v létě, je to celkem logické, protože v teplém počasí se nejlépe splouvá Vltava na kánoi či na raftu a stejně tak se vám otevře více možností u cykloturistiky či pěších výletů. Ale tím to zdaleka nekončí, překrásné jsou tu i zimní večery na vánočních trzích a procházky podél Vltavy či projížďky k zámku v Hluboké nad Vltavou.

městský park v Českých Budějovicích

Do Českých Budějovic se můžete vypravit i na jaře, kdy kolem vás všechno rozkvétá, anebo na podzim, mezi zlátnoucí a barevné listy stromů, co dopadají na zem v městském parku Stromovka, na cyklostezce podél Vltavy a Malše anebo v Blanském lese, pokud se odhodláte navštívit Kleť, a zavítáte do Krásetína k parkovišti pod sedačkovou lanovkou. Podzimní vyhlídky z rozhledny na Kleti patří k nejkrásnějším v průběhu celého roku a doporučit bychom vám mohli i návštěvu Třísova, odkud je také pěkný výhled do Českobudějovické pánve. A co byste si na podzim neměli nechat ujít, je i hrad Rožmberk nad Vltavou, klášter Vyšší Brod a zámek v Českém Krumlově s rozsáhlou zámeckou zahradou.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Užijte si Českých Budějovic i mimo letní sezónu