Někdy by to bez dotací nešlo

Home  /  Výrobky  /  Někdy by to bez dotací nešlo

Někdy by to bez dotací nešlo

by 17 října, 2023


Po dlouhá léta socialismu a samozřejmě i období, které tomuto následovalo, jsme si nedělali z ekologie a úspornosti těžkou hlavu. Prostě se používalo to, co bylo k dispozici, bez ohledu na to, zda to přinášelo dobro nebo spíš vedlo ke katastrofě, a vznikaly-li negativní následky, ignorovaly se. Hlavně aby tu panovala relativní láce a aby lid neprotestoval.

solární panely

Ale to se pozvolna pozitivně mění. Situace se v těchto ohledech zlepšuje. A tak jsme odstranili mnohé ze škod, jež byly napáchány v dřívějších dobách, a hledáme způsoby, jak si počínat co nejmoudřeji. Což znamená například to, že v mnoha lokalitách zmizela měsíční krajina, která tu zůstala po těžbě uhlí pro elektrárny, a namísto takového neekologického počínání jsme začali využívat ve větším měřítku ekologické zdroje, například fotovoltaiku.

Nemusíme si vysvětlovat, v čem je solární energie lepší než ta uhelná, že? Ze solárních panelů nestoupá dusivý kouř, na rozdíl od fosilních paliv se zdá být Slunce nevyčerpatelným zdrojem energie, a vlastně je Sluncem poskytovaná energie i zadarmo, což je její předností. A nedokážu si představit, že by nám ji vládnoucí kruhy začaly zdaňovat nebo že by někdo sluneční světlo zprivatizoval a prodával. I když podíváme-li se na koncesionářské poplatky za televizi a rozhlas, které musí platit každý, kdo je schopen přijímat signál, kdo ví, zda by je nemohli nařídit i všem, kdo mohou vylézt na slunce…

solární panely

Ale zatím je fotovoltaicky získávaná elektřina skvělá. Je nejlepší alternativou. A jedinou její stinnou stránkou je skutečnost, že než se začne využívat bezplatná sluneční energie, musí se pořídit fotovoltaika, která není zase až tak levná. A kdekdo by na ni zřejmě neměl. Ale naštěstí se s využitím dotace fotovoltaika sehnat dá. A takové dotace se nabízejí mnohým z nás. A možná i vy je můžete využít, abyste získali ten nejdokonalejší zdroj elektrické energie, jaký se v dnešní době lidstvu nabízí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Někdy by to bez dotací nešlo