Na Vltavě si můžete pronajmout i raft

Home  /  Business  /  Na Vltavě si můžete pronajmout i raft

Na Vltavě si můžete pronajmout i raft

by 18 března, 2024


Perfektní recese

Máte v plánu vyrazit na Vltavu, pronajmout si kánoe a užít si krásný prázdninový týden, například poslední týden v srpnu, kdy už na Vltavě není tolik vodáků? Proč ne, není problém, ale což takhle to tentokrát změnit a namísto kánoe se plavit na raftu? Vltava je poměrně svižná, s obtížností WWI, je přehledná a široká, nejsou tu zrádné úzké meandry (od Vyššího Brodu), a bude to navíc pohodová recese. Budete mít na raftu víc času a prostoru sledovat okolní krajinu, a ta za to rozhodně stojí. Anebo budete mít čas sledovat i půvabné okolní vodačky v plavkách.

jez U jelení lávky Český Krumlov

Některé jezy musíte přenášet

Jistou nevýhodou raftů je jejich široký jízdní profil, tím pádem se s nimi nenašroubujete do úzkých sportovních propustí, což se týká například jezů u papírny Větřní, ve Zlaté Koruně, v Rožmberku nad Vltavou, a v Českém Krumlově na Mrázkově jezu. Ovšem třeba takový jez U Liry (druhý jez po kempu v Novém Spolí), s ním projedete i za vyššího stavu vody, a to i přesto, že se tu tvoří nepříjemný vodní válec. Ovšem nepokoušejte se s raftem sjíždět přepad jezu v Rožmberku, ten je nebezpečný a mohli byste tu přijít o život. Chce to zkrátka zdravý selský rozum a s raftem se vyhýbat nesjízdným jezům, i když to vypadá, že s tímto plavidlem to hravě zvládnete.

Rožmberk nad Vltavou

Riskovat život na vodě se opravdu nevyplácí, a pokud si v půjčovně raftů Vltava Cvakni se chcete pronajmout raft i na jinou řeku, což je možné, například na velmi vodácky oblíbenou Lužnici, v žádném případě se nepokoušejte sjíždět jezy Dráchov, Čejnov, Veselí nad Lužnicí (oba jezy – na Lužnici i Nežárce), Weinzettelův mlýn na Nové řece a také jez Pilař – známý to smrťák. S raftem byste se také měli vyhnout splouvání jezů s larseny (s ocelovými profilovanými výztužemi – štětovnicemi), ty se vyskytují například na Lužnici na Soukeníku, v Roudné, v Plané nad Lužnicí a v Soběslavi na jezu Steiniger.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na Vltavě si můžete pronajmout i raft