Kde najdeme ready made společnosti na prodej

Home  /  Výrobky  /  Kde najdeme ready made společnosti na prodej

Kde najdeme ready made společnosti na prodej

by 28 června, 2023

Zakládání firmy není zrovna je http://pardubice.idnes.cz/apidomek-vcelnice-kunvald-leceni-vcelami-ffw-/pardubice-zpravy.aspx%3Fc%3DA170809_344114_pardubice-zpravy_jah dnoduchý proces. Je náročný jak finančně, tak i časově. Není tedy divu, že se mnoha novým podnikatelům nechce celým tímto byrokratickým procesem procházet. Naštěstí pro ně existuje řešení v podobě již hotových firem, které si mohou koupit. Samozřejmě, na začátku může být problém najít tyt ready made společnosti na prodej, avšak pokud víme, kde se dívat, zjistíme, že to není až tak náročné. Existuje poměrně dost firem, které je nabízí. Krátká chvíle hledání na internetu stačí, abychom se o tom přesvědčili.

smlouva o prodeji firmy

Mnohem větším problémem je, kterou z nich si vybrat. Každá z nich má totiž poněkud jiné podmínky, o ceně nemluvě. Jistě, instinktivně bychom chtěli vzít tu nejlevnější, avšak, jak už to tak bývá, ta nemusí být vždy tím nejlepším řešením.

V úvahu je potřeba vzít také ostatní faktory. Jedná se o společnost s ručením omezeným, akciovou, nebo nějakou jinou? Zde je potřeba vybrat takový typ, který bude našemu podnikání nejvíce vyhovovat. Jistě, společnosti s ručeným omezeným jsou zdaleka nejpopulárnější, avšak ani ony nejsou vhodné pro každého.

podpis smlouvy o prodeji firmy

Dále bychom se měli ptát, zda mají registrovánu živnost volnou či vázanou. Samozřejmě, v naprosté většině případů půjde o volnou – ta koneckonců zahrnuje nejvíce možností a bude vyhovovat největšímu počtu klientů. Avšak může se stát, že zrovna vy budete potřebovat tu vázanou. Proto je dobré se o to ještě před koupí zajímat.

Pak jsou tu také další služby, které s tím mohou být spojeny. Jak je to například s přepisem v rejstříku firem? Zařídí jej společnost, která vám firmu prodala, nebo to budete muset udělat vy? Pokud jde o ten první případ, jsou poplatky za převod již zahrnuty v ceně firmy, nebo je budete muset platit zvlášť?

Otázek je rozhodně víc než dost, a je dobré dostat na všechny odpověď ještě předtím, než podepíšete jakoukoliv smlouvu. Budete tak mít jistotu, že vše je tak, jak potřebujete.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kde najdeme ready made společnosti na prodej